מצלמות אבטחה כאמצעי הגנה


בשנים האחרונות אנחנו רואים אותן יותר ויותר: מצלמות אבטחה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו – בוודאי שבמרחב הציבורי. כך, מצלמות אבטחה הן חלק חשוב בהגנה על בטחוננו האישי וגם על רכושנו

 

מצלמות אבטחה מהוות רק חלק ממערכות צילום ואבטחה שמפעילים היום בבתים פרטיים ובבתי עסק; מצלמות אלה מחוברות למחשב ולתוכנת ניהול, צפיה ומערכת הקלטה. חלק ממערכות אבטחה אלה – בעזרת תוכנות המותקנות על המחשב ובסמארטפון – מאפשרות גם צפיה בנעשה במקום באמצעות הטלפון הנייד או על מחשב נייד, מכל מקום בעולם.

מצלמות אבטחה מהוות בראש ובראשונה כלי הרתעה. מתקינים רבים ממקמים לפחות מצלמה אחת או שתיים במקומות גלויים, כדי שפורצים מקריים יוכלו לראות את המצלמות ולעשות לעצמם חשבון, אם הפריצה אכן שווה להם. בנוסף על מצלמות האבטחה הגלויות, מתקינים כמובן מצלמות אבטחה סמויות בחדרים ובמקומות מועדים לפריצה.

הסרטים והתמונות המתקבלים ממצלמות האבטחה מהווים לא רק כלי בידי המשטרה לנסות ולזהות את הפורצים, אלא שהם משמשים כראיות והוכחות בבתי המשפט.

האם אפשר להתקים מצלמות אבטחה בשיטת "עשה זאת בעצמך"?

כן וישנם קיטים יעודיים שכוללים מצלמות ומערכת הקלטה, בקרה ושידור, אבל מומלץ בכל זאת להתייעץ עם איש מקצוע. מחירי מצלמות בסיסיות – כולל התקנה – נעים כיום בסביבות 1000 ש"ח. מצלמות באיכות ביניים – 3,000 – 5,000 ש"ח, ואילו מערכות של מצלמות אבטחה באיכויות הגבוהות ביותר עולות גם 20,000 ש"ח ויותר. מכאן אפשר לומר שני דברים: זו השקעה לא קטנה בכל מקרה, ורצוי שתעשה בתבונה, ורצוי גם שכל נושאי התיעוד וההקלטה, כולל הצפיה מרחוק, יוגדרו כמו שצריך.

בעל המקצוע חשוב מאוד לשלב האפיון שלפני התקנת מערכת האבטחה ומצלמות האבטחה. האפיון הוא החלק שבסופו של דבר יקבע אם מצלמות האבטחה שהתקנתם אכן יעבדו בשעת צרה ויספקו את המידע הדרוש. בעל מקצוע בתחום התקנת מצלמות אבטחה ידע להגדיר טוב את הצרכים שלכם (ולא סתם להתקין עוד מצלמה או שתיים ללא צורך) ולעבוד במסגרת תקציב ידועה, תוך שהוא לוקח בחשבון את תנאי הסביבה.

לדוגמא:

 - טווח צילום

 - תנאי תאורה ביום ובלילה

 - סינוור מצלמת האבטחה

 - פתרונות לראיית לילה וכו'

 

מה קורה במקומות חשוכים, האם ישנה אפשרות להתקין גם בהם מצלמות אבטחה?

התשובה היא שכן, אך הפתרונות עלולים להיות מעט יקרים מהפתרונות הרגילים. מדובר במצלמות אבטחה שבתנאי תאורה נמוכים עוברות לצילום בשחור לבן ומצלמות שמצוידות בתאורת לד אינפרא אדום, שמאפשרים צילום גם בחושך, בלי גילוי המצלמה עצמה. מי שירצה צילום בצבע דווקא, בתנאי תאורה נמוכה, יוכל לחפש מצלמות בעלות רגישות גבוהה לאור (לוקס נמוך).