מערכות אזעקה

מערכות אזעקה לבית  - קווית או אלחוטיתאם בעבר רוב הלקוחות של שירותי התקנת מערכות אזעקה היו בתי עסק, ארגונים ומוסדות, הרי שהיום הרבה מאוד בעלי דירות ובתים פרטיים מתקינים את המערכות בביתם על למנת למגן אותו בצורה הטובה והיעילה ביותר. אין עוררין על כך, שהתקנת מערכות מסוג זה משפרת מאוד את תחושת הביטחון ועשויה גם לסכל ניסיונות פריצה, ולכן ההתקנה מומלצת לכל בעל בית ועסק באשר הוא. מכיוון שניתן לבחור היום בין התקנה של מערכות אזעקה קוויות ובין התקנה של מערכות אזעקה אלחוטיות, הרי שחשוב, קודם כל, להבין את ההבדל בין שני הסוגים. במאמר זה נעמוד על ההבדלים ונספק לכם את כל המידע הדרוש על מנת לבצע את ההחלטה הנכונה עבורכם.

מערכות אזעקה קוויות – יתרונות וחסרונות

יתרונותיה העיקריים של התקנת מערכת אזעקה קווית הינם:
  • רכיבי המערכת הרבה יותר זולים מאלה של המערכת האלחוטית.
  • ישנם רכיבים חיוניים למיגון השלם של החלל שניתן למצוא רק במערכת הקווית (גלאי וילון חיצוני ועוד).
החסרונות:
  • קושי בהתקנת המערכת במבנים קיימים– ישנה עדיפות משמעותית להתקנת המערכת בשלבי הבנייה של הבית, לשם יצירת תשתית מתאימה מראש.
מערכות אזעקה אלחוטיות– יתרונות וחסרונות

יתרונותיהן של מערכות האזעקה האלחוטיות הינם:
  • אין צורך בתשתית– אין כבלים וחיבורים ולכן לא צריך לבצע הכנות מראש. ניתן להתקין את המערכת יומיים לפני המעבר.

החסרונות:
  • אין רכיבים מתקדמים שיש במערכת הקווית.
  • הרכיבים הרבה יותר יקרים מאלה של הקווית.
  • עלות ההתקנה הרבה יותר יקרה.
מערכות אזעקה – סיכום

מערכות אזעקה הכרחיות למיגון הבית, הן מוצר נדרש בכל בית פרטי, עסק או משרד. הן מרתיעות את הפולש ומקטינות משמעותית את סיכויי הצלחתו. מערכות אזעקה חשובות מאד לביטחונכם ושלמות רכושכם. אך איזה? 

אם בוחנים את הדברים לעומק, הרי שבסופו של דבר העלויות הכרוכות בהתקנת מערכות אזעקה קוויות ואלחוטיות משתוות, פחות או יותר, בגלל הקיזוז של מחירי ההתקנה של האלחוטית עם מחיריהם הזולים של רכיבי הקווית. גם התוצאה הסופית – מיגון הבית, פחות או יותר זהה. לכן, ההחלטה לגבי המערכת שמתאימה לצרכים שלכם צריכה להתקבל על פי מצב הבית בו אתם גרים (בבנייה / קיים), התשתיות הקיימות בו, ההתנהלות היומיומית בבית וכמובן – התקציב העומד לרשותכם. על מנת לבצע את הבחירה הנכונה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום, לקבל ממנו את כל אינפורמציה ולבקש את התייחסותו לחלל שאותו אתם מעוניינים למגן. אין ספק, שאחרי הפגישה עמו תהיו הרבה יותר חכמים בנוגע למערכת שמתאימה לכם. בהצלחה!