מיגון

 

מערכות מיגון

 

בעידן שבו אחוזי הפשיעה גבוהים למדיי, אין ספק כי מיגון הבית והעסק הוא נושא חשוב שיש לתת עליו את הדעת. כשאנחנו מדברים על מיגון הבית, אנחנו מתכוונים גם למיגון סביבת הבית, הכוללת לא רק את החצר, אלא גם את הרחוב ואת השכונה. זאת, כי מיגון מקיף שכזה יפחית בוודאות את הסיכוי שפורץ יוכל להגיע אל הבית הפרטי שלכם או העסק ולפגוע ברכוש שלכם.

 

מיגון החצר – לא פחות, רק יותר

מיגון החצר, שעד לא מזמן הסתכם בתליית שלט "זהירות, כלב בחצר", שינה את פניו בשנים האחרונות, משום שהשלט, וגם הכלב, אם יש, כבר מזמן לא מרתיעים פורצים. אמנם, תריס חשמלי המותקן בדלת היציאה לחצר וכן גדר יציבה ועומדת, יכולים גם הם לסייע רבות במיגון הבית (משום שפורצים תמיד יעדיפו לחפש בית שהגישה אליו מצריכה כמה שפחות מאמץ), אולם לא תמיד זה מספיק. היום הרבה אנשים מבצעים את מיגון החצר באמצעות גלאי תנועה המחוברים למערכת אזעקה. אם הגלאים מזהים תנועה בחצר, המערכת מופעלת ומתחילה לצפצף, ואם היא מחוברת למוקד אבטחה – שולחת אליו הודעה. לאחר בירור עם בעל הבית ובמידת הצורך - נשלח למקום סייר.


מיגון הבית הפרטי – פתרון לא יקר ומציאותי

הפתרון היעיל ביותר למיגון פנים הבית הוא התקנת מערכות אזעקה. יש היום מערכות אזעקה אלחוטיות, שאינן מורגשות כלל בפנים הבית, וגם את מערכות האזעקה הקוויות ניתן להסתיר אם מתקינים אותן נכון. מערכת האזעקה מורכבת מגלאי נפח ומגלאי תנועה, וברגע שהגלאים מזהים תנועה – המערכת נדרכת ומתחילה לצפצף. חשוב מאוד לחבר את מערכת האזעקה למוקד, כי כך מוקד האבטחה יכול לקבל התראה על הפעלת המערכת, ובמידת הצורך יישלח למקום סייר שיבדוק את פשר העניין. במידת הצורך – יזעיק את המשטרה. במידה שלא יהיה צורך כזה – תקבלו הודעת הרגעה מהמוקד.

פתרון נוסף למיגון הבית הוא התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור, המאפשרות לכם לראות בדיעבד או בזמן אמת, מה קורה בבית ובסביבותיו. פתרון זה הוא אמנם יקר יותר, אולם הוא מאפשר לכם לדעת כל הזמן מה קורה בבית הפרטי שלכם, וכל אימת שיש לכם זמן – לוודא שהכול שם בסדר. מצלמות האבטחה יעילות במיוחד כשמשאירים את הילדים לבד בבית או כשרוצים לוודא שעובד או מטפל שאתם מעסיקים מבצע את עבודתו נאמנה.